
Vandaag start er (weeral) nieuw personeel in de keuken van “Riverside lodge”, doch de service is nog trager en slordiger als voorheen. Alhoewel een prachtige locatie schort er hier wel duidelijk iets aan de uitbating. Dit zal ons nu echter een zorg wezen, want vandaag zoeken we toch andere oorden op.

We pakken en we zakken en vertrekken richting Plett, doch niet vooraleer nog een paar toppers van Knysna aan te doen. De kunstgalerij “The Gallery” is er zo eentje en daar moeten we dus zeker langs. Kwalitatief waarschijnlijk een van de mooiste privaatgalerijen van Zuid-Afrika.


Hierna nog een kort bezoek aan Thesen Island en nadien een toer in Leisure Island. Vanaf deze plaats hebben we een fantastisch uitzicht op de zee en de baai.



Onderweg naar één van die uitzichtpunten zit een arme stakker figuurtjes te vormen met een ijzerdraad. Dominique koopt bijna zijn ganse boedel, deels uit medelijden met de man, maar ook omdat die figuurtjes zo mooi zijn.



Alhoewel er maar een vijftigtal kilometers af te haspelen zijn wordt het nu toch hoogtijd, want om 13 uur zijn we verwacht in het wijndomein “Bramon”. Tussen de wijnranken ligt het restaurant waar je hun eigen wijnen kan uitproberen. De Bramon Classic 2013 is super. De gastvrouw Nadine bezorgt ons een blaadje waar allerlei tapas en kleine gerechtjes vermeld staan.

We stippen een twaalftal van die tapas aan; sommige klassiekers, sommige echte streekproducten. Zoals een pastei van kippenlever of een carpaccio van springbok. Binnen de kortste keren worden al deze gerechtjes aangevoerd met bovenop nog zelfgebakken warm brood. Absolute top!


En nu op zoek naar de “Bitou River Lodge”, onze thuis voor de volgende dagen. De Bitou is een riviertje, vandaar de naam. Eenmaal het riviertje gedwarst hebben we het maar te volgen. We worden met open armen verwelkomd door Sue. Ze geeft ons een rondleiding door de prachtige gebouwen. Zeventien jaar geleden bouwde ze deze bouwvallige boerderij om tot deze prachtige lodge.



Sue schenkt ons een kopje koffie en geeft ons intussen een hoop wetenswaardigheden mee over Plettenberg en omgeving. Ze reserveert een eenvoudig eethuisje aan het strand, waar wij, indien tijdig daar, zullen kunnen genieten van de zonsondergang. Tegen 18u30 zijn we dan ook bij “Enrico” en Sue had gelijk… een prachtige zonnespektakel.




We worden wel nog even opgeschrikt door spelende kindjes die over de afsluiting klauteren. Maar de ouders delen niet in onze onrust…

Zeker iets anders opzoeken hoor coppin ! We zijn dit zeker niet gewoon dat we zoiets horen van jullie !
Wij zitten nog altijd in wind en regen ! het wordt de warmste januari ooit + 6 à 7 graden celcius, dus voor ons is dat al heel wat !.
Onze belgen doen het goed in Sotchi, maar nog altijd geen medailles (morgen beter)
tomorrow world 18O OOO kaarten op 9O minuten uitverkocht : dus : geen crisis in Belgie..Tout va très bien madame …………
Hello Christian en Hilda, your 2014 holiday pics looks stunning!!!