Onze nieuwe Afrikaanse belevenissen.

Donderdag 17 Jan 2013. Nadat we gisteren nog van een gezellig afscheidssoupeetje genoten bij Caroline en Bert, deponeert zoonlief Mehdi ons deze middag netjes aan de ingangspoort van onze Nationale Luchthaven. Zonder tegenslag zullen we morgenmiddag Nelspruit bereiken, waar onze vrienden Paul en Nadine Desutter ons zullen opwachten. Maar daarvoor moeten we drie maal de lucht in. Een uitzonderlijk vriendelijke hostess verbetert nog onze zitplaatsen op twee van de vluchten, en helpt ons om de handbagage zodanig te schikken dat we geen overgewicht dienen te betalen. Er bestaan dus nog wel degelijk goede “ost-issen”. Gelukkig wordt er (vooralsnog) geen overgewicht gerekend op de passagiers zelf. We vliegen met Egyptair, en de eerste vlucht brengt ons probleemloos naar Caïro.  Vier uur wachten op de volgende verbinding zou oervervelend zijn, als we daar in de snackbar niet zouden verbroederen met vier Zuidafrikaanse tourist-operators. Zij hadden een Europese commerciële trip gemaakt, en hun laatste bezoek was bij een Belgische  touroperator in… jawel; Kortrijk. Het ijs is dus direct gesmolten. Supersympathieke mensen; Andries, de eigenaar van “Buffelsdrift” Game Lodge in Oudtshoorn. Christine is manager van Sefapane Lodge bij Kruger Park. Glenda is marketing director van de groep Cape Hotels en organiseert wijntours in de Western Cape.

België verbroedert met Zuid-Afrika in… Caïro

We wanen ons reeds in Zuid-Afrika en verschillende afspraken en ontmoetingen worden al vastgelegd voor de komende weken. Onze tussenstop van vier uur voelt véél te kort.

Caïro – Johannesburg verloopt vlekkeloos. Zowel Hilde als ikzelf haspelen deze rit hoofdzakelijk in dromenland af.

 

Vrijdag 18 Jan. We worden om 5u30 gewekt met een vliegtuigontbijtje, en anderhalf uur later zetten we voet aan wal in Jo-burg. Dag Afrika… Juist voor ons zijn een drietal andere machines geland, waardoor we eventjes twee uur moeten aanschuiven voor de pascontrole. We komen gelukkig niet in tijdnood, want deze tussenstop is er ook eentje van vier uur. Het laatste luchtbrugje van 50 minuten naar Nelspruit is een niemendalletje, en bij het taxiën naar de arrival gate bemerken we door het patrijsvenstertje een mannetje dat wijdarms staat te wuiven aan de Bekaert-omheining van de airport… jawel, Sutterke! (Verkleinnaam voor Paul Desutter).

Hilde zet voet aan wal in Nelspruit.

Valiezen opgehaald en hartelijk verwelkomd door Paul en Nadine Desutter. Met hun 4×4 Mitsu gaat het richting onze lodge in Marlot park, doch niet vooraleer wat proviand in te zamelen in de Spar van Malelane. Daarna richting onze Xeni-lodge, waar we op het terras aan het zwembad onze wederzijdse belevenissen ophalen, doorspekt met frisse Sparhapjes en lichtjes overgoten met een heerlijke Van Looveren Sauvignon Blanc. Een mama wrattenzwijn met haar voltallige kroost komt ons al gezelschap houden; we voelen ons dus weeral helemaal Afrikaans.

Mama wrat met haar twee kleine zwijntjes.

We worden ook getrakteerd op een regenbui, hetgeen niet zo Afrikaans is. Maar onder ons overdekt terras stoort het nog niet te veel. Tussen de hapjes door worden de valiezen uitgepakt, en tegen de klok van zes gaan we in het nabije park (phumula lodge) van een heerlijke steak genieten. We zijn danig vermoeid van de 24 uur die we onderweg waren, en tegen de klok van negen liggen we reeds te bed, niet vooraleer echter nog een kwartiertje in het zalig zwembadje geplonst te hebben. Het water tekent 32° C en buiten is het ook nog steeds 25° en zeer doef. Niet jaloers worden in België! Maar deze zwoele warmte zal een uurtje later omslaan in een onweer van jewelste. Bliksemschichten en donderslagen vullen onze kamer, en spijts onze vermoeidheid vatten we toch moeilijk de slaap.

 

 

9 gedachtes over “Onze nieuwe Afrikaanse belevenissen.”

  1. Blij te vernemen dat de heenreis vlekkeloos verliep. Ondertussen vernam ik deze morgen (via chat) dat het ginder al 3 dagen regent…. misschien doet dit deugd want ’t is blijkbaar ook zwoel en warm.
    In ieder geval kunnen wij er maar van dromen want hier, in België, blijft alles zeker nog wit tot en met volgend weekend. Vandaag echter eventjes licht positieve temperaturen.
    Hier geen wrattenzwijnen op bezoek in de tuin maar enkel hongerige vogeltjes op zoek naar wat lekkers (maar die steevast weggejaagd worden door onze Moby!).
    Geniet van jullie trip en hou ons maar regelmatig op de hoogte van jullie avonturen, zo kunnen wij ook blijven dromen…..

  2. Blij te horen dat de heenrit zo vlot en aangenaam verlopen is, ondertussen ben ik mij ook aan t voorbereiden om er eventjes (2,5 werkdagen en een weekendje) tussenuit te knijpen naar nog meer sneeuw, want hier bij ons ligt er nog altijd heel wat sneeuw en blijft het vriezen. Enfin geniet er ginder maar van, wij doen dat hier (en straks ginder in de bergen) ook.

    Grtjs,

    Mehdi

  3. Hallo daar, al gewend aan de zomerse temperaturen?
    wij moeten hier onze dikste winterkleren aan,
    ik vind dit wel iets hebben, minder erg dan altijd maar regen.
    fijne reis nog, Karine

  4. Have a nice stay ! En wij reizen een beetje mee via de foto’s en verslagen. ’t is eens wat anders dan die rallyverslagen, alhoewel ook niet te versmaden….

      1. De ultieme Alltrackfans. Als de gelegenheid zich voordoet komt een bekendmaking. Kent u deze spreuk ? Les amis de mes amis sont mes amis! Dus zijn wij ook een beetje vriend van jullie.

  5. Hello Christian en Hilde ,
    In onze luie zetel genieten we van jullie wedervaren in de andere kant van de wereld! Hartelijk dank dat we mogen mee proeven van de sfeer van dit fascinerend prachtig land. Van harte een verdere voorspoedige reis gewenst. We blijven jullie volgen.
    Frans en Christine.

  6. Hallo,

    Is mijn dierbare familie Treeske en Guy goed aangekomen bij jullie ?
    Wij zijn ondertussen ook in ski oorden en het is zalig om jullie verslagen te lezen van jullie avonturen ! Ook de foto’s zijn prachtig .
    Wij huren een chalet van Engelsmans die leven in Zuid -Afrika en zo dacht ik ook aan jullie !

    Ik hoop dat in de volgende verhalen mijn nichtje aan bod komt !

    Geniet van jullie reis en mekaars gezelschap !!

    Lieve groetjes
    Anneke

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *